KURUMSAL

Anasayfa / Kurumsal

Dilim Pastaneleri 1977 yılında, İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan boğazın girişindeki Kuzguncuk semtinde, Hayri, Hüsnü ve Mehmet ŞAHİN kardeşler tarafından kurulmuştur. Kısa sürede hizmet ve lezzet farklılığını mahalle sakinlerine kabul ettirerek, ününü semtin dışına da taşımış, semt dışından bir çok müşterimiz Dilim Pastaneleri’nin sadık müşterisi olmuştur.

2000 yılında, kardeşlerden Mehmet ŞAHİN, müşteri talebini karşılamak için kardeşlerinden ayrılarak, küçük ve şirin pastanemizin nefis börek, poğaça, pasta, dondurma ve tatlılarının lezzetini, Beykoz ilçesine taşıyarak, yeni gelişmekte olan Kavacık semtinde imalathane ile birlikte yeni bir dükkan açmıştır. Pastane ve cafe olarak ilçenin prestiji haline gelen Dilim Pastaneleri, Beykoz ilçesinin merkezinden de çok istek almasının neticesinde, 2006 yılında Beykoz’da, ikinci şubesi faaliyete geçirilmiştir.

2006 yılında Ümraniye ilçesinden gelen yoğun talep üzerine Eğitim ve Araştırma Hastanesinin karşısına Ümraniye şubesi açılmış, 2007 yılında da Göztepe şubesi faaliyete geçmiştir. 2008 yılında, Ümraniye şubemizin üst katın da 200 m2’lik modern imalathaneyle birlikte daha geniş bir hizmet alnına taşınılmıştır.

Şu anda, İstanbul’un Anadolu yakasında Kavacık, Beykoz, Ümraniye ve Göztepe semtlerinde, dört satış şubesi ve kafemiz ile Ümraniye‘de de 200 m2’lik tamamen hijyenik üretim alanımızda, ISO ve HACCP kriterleri uygulanarak, her biri konusunda uzman 30 çalışanımız tarafından yaş pasta, kuru pasta, börek, baklava, dondurma gibi bir çok çeşit üreterek İstanbullular’a hizmet vermenin onur ve gururunu yaşamaktayız.